Podsumowanie roku 2020 w MTS Technik

Rok 2020 z pewnością mocno zapisze się w historii. Na szczęście będzie on mógł być zapamiętany mimo wszystko także z racji dobrych wieści. Jednak po kolei:

Z powodu odgórnych obostrzeń w Polsce i praktycznie wszystkich krajach świata, mocno ograniczona została możliwość spotkań w większym gronie. Wiązało się to również z zawieszeniem organizacji tak uwielbianych przez Was zlotów i targów, które w większości przypadków się nie odbyły. Z tego powodu nie mogliśmy się z Wami spotykać. W zamian jednak intensywnie działaliśmy dla Was.

2020 – rok TÜV

Podczas ostatniego Essen Motor Show tematem przewodnim była między innymi certyfikacja naszej firmy jako producenta zawieszeń sportowych. Szerzej o tym możecie poczytać TUTAJ. Był to jednak początek zawiłej drogi, na którą wkroczyliśmy już w styczniu. Jako że każdy zestaw gwintowany musi mieć swój własny certyfikat, ruszyliśmy z rundami certyfikacyjnymi. Początek był spokojny. Na pierwszy ogień poszły dwie generacji króla kompaktów z Niemiec – Golf III i IV.

VW Golf

Przygodę z certyfikacją TÜV zaczęliśmy od dwóch bardzo popularnych zestawów.

Pozytywny wynik dwóch zestawów rozpędził cały proces. Tym sposobem na każdą kolejną turę certyfikacji składały się testy nawet 12 aut! Wszystko po to, aby odbiorcy z rynków wymagających TÜV mogli możliwie najszybciej zakupić i użytkować zawieszenie gwintowane MTS Technik. Nawet w momencie zamknięcia granic nie czekaliśmy bezczynnie na rozwój sytuacji. Czas ten poświęciliśmy na montaże gwintów w autach testowych. Za pracami naszych mechaników szły też intensywne działania działu konstrukcji. To za sprawą tych ludzi nasze zawieszenia sukcesywnie ewoluują. Dobrym przykładem może być rozwój dotychczasowego zestawu do Golfa VII do aż 4 nowych pozycji, z czego dwie przeznaczone są do aut z belką skrętną tylnej osi, co stanowi nowość w naszej ofercie.

Gwint MTS Technik Golf VII

Zestaw gwintowany dla VW Golfa VII z belką skrętną tylnej osi.

Czymś zupełnie nowym był też zestaw do Fiata Cinquecento. Małe miejskie pudełko o dziwo nadal jest popularne. Dzięki swojej zwrotności sprawdza się we wszelkiego rodzaju track dayach i innych próbach czasowych. Użytkownicy tych aut zgłaszali jednak brak odpowiedniego zawieszenia. Udało nam się stworzyć zawieszenie gwintowane, które umożliwia regulację wysokości obu osi!

Fiat Cinquecento Turbo

Zestaw do miejskiego Fiata z rewolucyjną regulacją wysokości tylnej osi.

Tempo certyfikacji i ilość aut w każdej z rund, szybko pozwoliły nam na przystępowanie do certyfikowania zestawów, które dopiero miały wejść do oferty. Obok znanych od lat zestawów do BMW E36, E46 czy VW Golfów każdej generacji, niezbędny na wielu rynkach dokument otrzymały takie nowości jak zestaw do Fiata 500 czy Lexusa IS.

Abarth 500

W niektórych przypadkach nowe zestawy wchodziły na rynek już z certyfikatem.

Podjęliśmy się również testu certyfikacyjnego na bardziej skomplikowanych konstrukcjach typu weld-in.  Nie marnując czasu, na jedną rundę przygotowaliśmy od razu dwa auta z tego typu rozwiązaniem – BMW E30 oraz E34.

Gwint BMW E30

Konstrukcja typu weld-in do klasycznego BMW E30

Sukcesywnie przechodziliśmy przez skomplikowane procedury, czego efekty możecie znaleźć także na naszej stronie, gdzie udostępniamy uzyskane dla naszych zestawów certyfikaty.

Cały świat jeździ na zawieszeniach MTS Technik

Informowaliśmy już Was o naszym wykraczaniu poza Europę. Takie kraje jak USA czy Meksyk stały się regularnym punktem wysyłek. Dodatkowo, dzięki zaktualizowanej umowie z firmą UPS, przesyłka z Polski do Meksyku dociera w 3 dni robocze! Coraz silniej swoją obecność zaznaczamy również w Indiach.

Intensywne zwieńczenie pracowitego roku

Szalony i pełen wyzwań rok nie mógł zakończyć się zwyczajnie. Zwiększanie oferty zawieszeń w połączeniu z poszerzeniem składu osobowego wymusiły zmianę miejsca. Warsztat wyposażony w precyzyjne maszyny produkcyjne i diagnostyczne. Nowoczesne biura do administrowania Waszymi zamówieniami. I przede wszystkim dużo większa powierzchnia magazynowa, pozwalająca utrzymywać wysoki stan magazynowy co umożliwi nam jeszcze szybszą realizację wysyłek do Was. Lokalizacja w świeżo wybudowanym kompleksie Panattoni daje nam jeszcze szersze perspektywy rozwoju. Ponieważ nadal nie powiedzieliśmy ostatniego słowa. Niemal 1600 m2 powierzchni wysokiego składowania zapewni przestrzeń umożliwiającą utrzymywanie w gotowości do wysyłki nie tylko zawieszeń gwintowanych. Poprawimy także dostępność równie popularnych sprężyn obniżających. Zamierzamy na stałe utrzymać na stanie pełną ofertę ponad 2500 referencji.

Mgazyn MTS Technik

Nowy magazyn o dużo większej powierzchni, gotowej przyjąć wyższy stan magazynowy.

Przygotowania do kolejnego roku.

Zbliżający się rok 2021 będzie kontynuacją naszych dotychczasowych działań. Poszerzanie portfolio zestawów z certyfikatem TÜV. Sukcesywne wprowadzanie nowości do naszej oferty. Przy czym mówimy tu nie tylko o pozycjach do kolejnych modeli samochodów. Aktualnie oferowane zawieszenia zostaną urozmaicone dwoma zupełnie nowymi seriami – Sport i Comfort. Będą one miały za zadanie wypełnienie szerokiego spektrum Waszych upodobań. Zamysł nowych serii przybliżymy Wam już niebawem. Życząc Wam wszystkiego co najlepsze w nadchodzącym roku zachęcamy Was do śledzenia naszych poczynań, z którymi będziemy się z Wami dzielić  zarówno na blogu jak i naszych mediach społecznościowych.

Summary
Article Name
Podsumowanie roku 2020 w MTS Technik
Description
Podsumowanie działań firmy MTS Technik w roku 2020
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *