Zestaw gwintowany MTSGWBM54 do BMW E10

Gdy wachlarz zestawów weld-in do BMW z lat ’80 mieliśmy już dość szeroki, zdecydowaliśmy się cofnąć o jedną dekadę.

Gwint do 50-latka

O tym, że youngtimery BMW są bardzo popularną bazą do modyfikacji nie musimy nikogo przekonywać. Widać to na każdej imprezie związanej z motoryzacją i tuningiem. Czy ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku oldtimerów? Jak najbardziej. Dobrym przykładem jest pożądane przez wielu miłośników marki BMW E10. I to właśnie ten  model sprawił, że W naszej ofercie weld-inów weszliśmy do lat ’70. Przedstawiamy Wam zestaw MTSGWBM54.

Gwint BMW E10

Zestaw gwintowany MTSGWBM54.

Przód zestawu do E10 niewiele różni się od młodszych modeli z Monachium. Kolumna gwintowana z bracketem gotowym do wspawania w seryjną zwrotnicę posiada sprężyny od Eibacha i oczywiście camber plate. W tym przypadku zestaw od początku wyposażony jest w camber Evolution2, z czapką łożyskowaną.

Gwint BMW 02

Zestaw został wyposażony w Cambery z serii Evolution2.

Składniki tylnej osi wymagały trochę więcej pracy. Sportowe amortyzatory tylne zostały zaprojektowane przez nas od zera. Podobnie jak sprężyny. E10 posiada tylną sprężynę o dość niecodziennej średnicy. Nawet Eibach nie posiadał takiej w gotowej formie na półce. Dlatego taka sprężyna została dla nas po prostu stworzona, w oparciu o wytyczne od naszych inżynierów. Progresywna sprężyna zapewnia odpowiednią pracę wiekowego, tylnonapędowego auta, bez względu na ustawiony poziom wysokości.

Gwint BMW E10

Tylna sprężyna stworzona od zera specjalnie pod ten zestaw.

Za nową sprężyną musiało też pójść stworzenie kompatybilnej tylnej regulacji. To zadanie było tylko formalnością. Teraz można spokojnie zadbać o ustawienie wysokości auta zgodnie z własnymi upodobaniami także na osi tylnej.

Gwint BMW 2002

Tylna regulacja zestawu MTSGWBM54.

Zestaw MTSGWBM54 jest na swój sposób wyjątkowy. To nie tylko pierwszy gwint, którym weszliśmy do świata BMW z lat ’70. Również auto testowe na którym stworzyliśmy prototyp było szczególne. Pięknie utrzymane 2002Ti przyjechało do nas aż z Niemiec. Właściciel powierzył nam swój samochód, który w momencie naszych działań miał równo 50 lat! Niemcy wiążą się także z certyfikatem TüV. O tej kwestii również nie zapomnieliśmy. Zestaw MTSGWBM54 ma swój odpowiednik posiadający ten restrykcyjny certyfikat – MTSGWBM94.

BMW 2002

BMW 2002Ti na naszym gwincie. | Foto: Otofotomoto

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM54 do BMW E10
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM54 do BMW E10
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do BMW E10
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo