Zestaw gwintowany MTSGWFO18 do Forda C-Max

Kontynuujemy temat rozwijania oferty zestawów do Forda Focusa. Tym razem przyszedł czas na pojemnego C-Maxa.

Minivan z obniżeniem

Ford podążył za trendem tworzenia rodzinnych minivanów na bazie auta kompaktowego. Tak narodził się C-Max. Auto przestronne, zauważalnie większe od zwartego Focusa. Nadal jednak zdradzające typowy dla Forda charakter. Czemu by więc nie podkreślić go obniżeniem? Odpowiedzią na to pytanie jest zestaw MTSGWFO18.

Gwint Focus C-Max

Zestaw gwintowany MTSGWFO18

Elementy zestawu dla przedniej osi opierają się na komponentach znanych z Focusa w nadwoziu hatchback i kombi. Jest tu więc ten sam amortyzator gwintowany pokryty podwójną warstwą ocynku. Został on jedynie uzbrojony w sprężynę lepiej dostosowaną do wyższej masy pojemniejszego i większego C-Maxa.

Gwint C-Max

Przód to w dużej mierze rozwiązanie znane z wersji hatchback.

Na osi tylnej zmian jest już nieco więcej. W tym wypadku różnica nie polega tylko na wyższej masie. Zaradziła temu właściwa sprężyna, zapewniająca pewną pracę zawieszenia przy każdym poziomie obniżenia. Tradycyjnie jest to produkt z fabryki Eibacha. Zmianie względem hatchbacka uległ także amortyzator, który jest zupełnie nową konstrukcją, dopasowaną do konceptu, jaki miał Ford na zawieszenie C-Maxa.

Gwint Focus C-Max

Elementy składowe tylnej osi zestawu MTSGWFO18.

Wysokie nadwozie C-Maxa niektórym może na pierwszy rzut oka wydać się wręcz nieproporcjonalne. W tego typu samochodach praktyczność ma wygrywać z aspektami wizualnymi. Dbamy jednak o to aby rodzinny charakter auta nie wykluczał jego atrakcyjności. A ta zauważalnie się poprawia, gdy zmniejszy się jego prześwit. Na plus zmienia się także samo prowadzenie. W tego typu autach środek ciężkości poprowadzony jest dość wysoko. Zmiana jego położenia za sprawą niższego i sztywniejszego zawieszenia korzystnie wpływa na właściwości jezdne.

Gwint Focus C-Max

Ford C-Max na gwincie MTSGWFO18

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWFO18 do Forda C-Maxa
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWFO18 do Forda C-Maxa
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do Forda C-Maxa
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo