Jak powstają nowe zawieszenia gwintowane MTS Technik? (część 1)

Motoryzacja jest bardzo różnorodna. Ilość marek i modeli samochodów jest ogromna. Nie inaczej jest w kwestii ich modyfikacji. Wiele aut ma swoją zagorzałą rzeszę fanatyków, którzy pragną je tuningować, ulepszać, obniżać. Za nimi muszą podążać firmy takie jak MTS Technik, oferujące asortyment do możliwie największego wachlarza aut.

Rok wielu premier

Rok 2019 w MTS Technik stoi pod znakiem licznych premier nowych zestawów zawieszeń gwintowanych. Nasza dotychczasowa oferta, zdominowana przez referencje do BMW i aut z grupy VAG, została urozmaicona o nowe marki. Tym sposobem pośród nowości pojawiły się m.in. Peugeot, Mazda a nawet Volvo.

Gwint Volvo

Stworzenie gwintu do kanciastego Volvo 850 było ciekawym wyzwaniem

Propozycje do wszystkich segmentów

Również przekrój aut był bardzo szeroki. Postawiliśmy na obniżenia typowych mieszczuchów. Dzięki temu użytkownicy Fiatów Grande Punto, Opli Corsa, a nawet dziarskiego Mini mogą cieszyć się z nowego zawieszenia.

Gwint Mini

Dzięki tym czterem kolumnom nazywanie Mini ulicznym gokartem nabiera nowego znaczenia

Na drugim końcu szali były limuzyny. Segment okrętów flagowych to coś zupełnie nowego w naszej ofercie. Tak właśnie narodziły się zestawy do Audi A8 D2 oraz BMW E38. Jednak nad wszystkimi tymi autami góruje swoim gabarytem VW T5, do którego również stworzyliśmy komplet zawieszenia gwintowanego.

Gwint VW T5

Obniżony Multivan? Ten projekt był na tyle ciekawy że zdecydowaliśmy się go sfilmować

Ciągła ewolucja

Co zadecydowało o takim a nie innym wyborze modeli, do których stworzymy zawieszenia? Jednym z czynników była zwyczajna kontynuacja generacji. Skoro MTS Technik oferuje już zawieszenia do BMW serii 3, od E21 do E90, naturalną koleją rzeczy musiał pojawić się zestaw do F30. Podobna zasada tyczyła się VW Golfa VII, Audi A4 B8 czy A6 C6 i C7.

Gwint VW Golf

Zawieszenia do VW Golfa widniały w naszej ofercie niemal od początku. Wraz z pojawianiem się nowych generacji my tworzyliśmy kolejne zestawy

Dwa przypadki stanowiły z kolei uzupełnienie bardzo istotnej luki. Mowa oczywiście o Audi B5 i C5 z napędem Quattro. Wszak Audi i Quattro to pojęcia silnie ze sobą powiązane. Wersje z napędem na 4 koła są niesłychanie popularne. Nie mogliśmy więc zostawić ich właścicieli bez możliwości obniżenia.

Gwint Audi Quattro

Do dobrze już znanych kolumn przednich skonstruowaliśmy zupełnie nowe kolumny tylne, tworząc wyczekiwany zestaw do A4 B5 Quattro

Właśnie tak wyglądało tworzenie nowych zestawów od strony wyboru modeli. W kolejnym wpisie przybliżymy Wam cały proces, od pomysłu do finalnego montażu na aucie.

Summary
Jak powstają nowe zawieszenia gwintowane MTS Technik? (część 1)
Article Name
Jak powstają nowe zawieszenia gwintowane MTS Technik? (część 1)
Description
Opis procesu powstawania nowych zestawów zawieszeń gwintowanych, część pierwsza.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *