Zestaw gwintowany MTSGWVW34 do VW Caddy III

Poprzedni wpis o zawieszeniu do VW Scirocco wskazywał na fakt jak wiele samochodów powstało w oparciu o płytę podłogową znaną z VW Golfa V. Do tego szerokiego wachlarza aut zalicza się również dostawczy VW Caddy. Do niego oczywiście też mamy opcję na obniżenie.

Sposób na obniżenie dostawczaka

Caddy III generacji, podobnie do swoich poprzedników, stał się niezwykle popularny wśród przedsiębiorców poszukujących miejskiego auta dostawczego. Duża przestrzeń ładunkowa pozwala przewieźć sporo towaru. A jako że jest to VW to znalazł też wielu nabywców pośród entuzjastów tuningu. Tacy ludzie pragną obniżać nawet takie wysokie, pudełkowate nadwozie. Aby znosić duże obciążenia, VW Caddy ma tylne zawieszenie zupełnie przebudowane względem swoich osobowych kuzynów. W tym aucie z tyłu znajduje się sprawdzona konstrukcja oparta o resory piórowe. Z przodu mamy podzespoły stricte zapożyczone z Golfa – tradycyjną kolumnę McPhersona. Dlatego też od dłuższego czasu oferowaliśmy zawieszenie gwintowane przedniej osi – MTSGWVW30VA.

Gwint VW Caddy

Zestaw gwintowany MTSGWVW30VA

Cały czas dążyliśmy jednak do opracowania rozwiązania kompleksowego. Tak narodził się zestaw MTSGWVW34.

Gwint VW Caddy

Zestaw gwintowany MTSGWVW34

Kolumny przedniej osi to podzespoły znane już z zawieszeń do Golfa, oraz oferowanego wcześniej gwintu MTSGWVW30VA. To z tyłu znajdują się najciekawsze elementy całego zestawu. Niespotykane nigdzie indziej podzespoły służą do ustawiania wysokości tylnej osi na piórach resorów tylnych. Prosta operacja, kilka zręcznych ruchów i można zejść niżej. Jak widać, poziomów obniżenia jest kilka. Wystarczająco nawet dla najbardziej wymagających użytkowników.

Gwint VW Caddy

System regulacji wysokości tylnej osi opartej na resorach piórowych

Obniżanie VW Caddy to tylko z pozoru zbsurdalny pomysł. Małe auto transportowe, mocno zbliżone do ziemi, to przykuwająca uwagę reklama niejednego warsztatu, wciąż umożliwiająca przewiezienie sporego ładunku.

VW Caddy

Jak Wam się podoba taki niski dostawczak? | Foto: JD Visual Photography

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWVW34 do VW Caddy III
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWVW34 do VW Caddy III
Description
Charakterystyka zawieszenia gwintowanego MTSGWVW34 do VW Caddy III
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *