Zestaw gwintowany MTSGWVW36 do VW Scirocco III

MQB – fanom aut z grupy VW ten skrót mówi wiele. To oznaczenie płyty podłogowej, którą koncern z Wolfsburga wykorzystał w szeregu różnych aut. Sztandarowym produktem jest oczywiście VW Golf. Siłą rzeczy tą samą podłogę dzieli jego rodzeństwo z innych marek – Skoda Octavia, Audi A3 czy Seat Leon. Ale jest to również sportowe Scirocco. I to na nim się dziś skupimy.

Identyczna technika, w kilku opakowaniach

Po przerwie koncern VW zdecydował się przywrócić ideę kompaktowego auta o sportowej sylwetce. Odrodzenia doczekała się również znana od lat 70 nazwa – Scirocco. Zamysł pozostał taki sam – mechanicznie miał to być VW Golf, jednak w o wiele atrakcyjniejszym opakowaniu. Jako że jest to kuzyn jednego z najczęściej tuningowanych samochodów – VW Golfa, grzechem byłoby nie oferować zawieszenia gwintowanego do Scirocco. Powiecie że to nic prostszego, wszak zawieszenie do Golfa istniało w naszej ofercie już od dawna. Otóż nie do końca… Rzeczywiście, jako auto stojące na platformie MQB, Scirocco ma konstrukcję zawieszenia niemal identyczną z Golfem. W czym tkwi różnica? W osi tylnej.

Różnica w jednym szczególe

Scirocco charakteryzuje się bardzo krótkim tylnym zwisem. Króciutki tył wiąże się też z jego niską masą. Tradycyjna sprężyna, stosowana w innych modelach opartych na tej platformie, jest przystosowana pod inne obciążenia. To dlatego z dobrze już znanego zestawu MTSGWVW30 wyewoluował zestaw MTSGWVW36. Przód tego zestawu jest doskonale znany z Golfów, Octavii czy A3. Podobnie jest z tylnym amortyzatorem.

Gwint VW Scirocco

Przednie zawieszenie w Scirocco jest takie samo jak w pozostałych autach na platformie MQB.

To co wyróżnia gwint MTSGWVW36 to tylna sprężyna. Specjalnie pod Scirocco Eibach wyprodukował dla nas zupełnie nowy model sprężyny, dopasowany do specyfiki auta.

Porównanie tylnej sprężyny do Scirocco (po prawej) do sprężyny z Golfa. Sekret tkwi w naciskach osi.

Scirocco ze swoją sylwetką wręcz zachęca do solidnego zbliżenia go do ziemi. Z zestawem MTSGWVW36, dedykowanym specjalnie do tego modelu, cały proces przebiegnie nie tylko bezproblemowo, ale i zapewni zauważalne efekty.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWVW36 do VW Scirocco III
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWVW36 do VW Scirocco III
Description
Charakterystyka zawieszenia gwintowanego MTSGWVW36 do VW Scirocco III
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *