Zestaw gwintowany MTSGWBM35 do BMW E39 Touring (z konwersją na sprężyny)

W poprzednim wpisie ujawniliśmy Wam nowość do BMW E39 Touring. Nie było to jednak nasze ostatnie słowo w temacie tego modelu.

Konwersja powietrza na pełnoprawny gwint

Ogromne grono miłośników i posiadaczy rodzinnej odmiany E39 dzieli się na dwa obozy – zwolenników i przeciwników Nivo. Dziś przedstawimy opcję spełniającą oczekiwania tej drugiej grupy, przybliżając Wam zestaw MTSGWBM35.

Gwint E39 Touring

Zawieszenie gwintowane MTSGWBM35.

Kolumnę przednią znacie doskonale z zestawów do sedana. Zaprojektowany na nowo amortyzator także przedstawiliśmy Wam w poprzednim wpisie. Jednak wciąż największe zmiany dotyczą właśnie tylnej osi.

Sprężyny tylnej osi

Nivo tylnej osi było w E39 rozwiązaniem powszechnym, jednak zdarzały się egzemplarze z tradycyjnymi sprężynami z tyłu. Dla tych aut, oraz dla osób, które po prostu chcą zrezygnować z Nivo, zaprojektowaliśmy rozwiązanie oparte właśnie o sprężyny Eibacha. Stworzone specjalnie na nasze potrzeby sprężyny zestawiliśmy z helperem tworząc znaną Wam już ideę podwójnej sprężyny tylnej. Całość pozwala właścicielom E39 Touring czerpać korzyści  z użytkowania pełnoprawnego zawieszenia gwintowanego. Dopełnieniem tego rozwiązania są specjalne adaptery pozwalające umiejscowić sprężyny w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna była instalacja pneumatyczna.

Zawieszenie tylne E39 Touring

Przygotowaliśmy rozwiązanie które pozwoli zastąpić instalację Nivo tradycyjnymi sprężynami.

Opcja z konwersją Nivo na system oparty na sprężyny wraz z opisywanym poprzednio zestawem MTSGWBM34 tworzą komplet alternatyw dla każdego posiadacza E39 Touring, bez względu na preferencje odnośnie fabrycznego systemu samopoziomowania. Obie te nowości są już dostępne na naszej stronie. Stanowiły też one podwaliny pod kolejne zestawy, które przybliżymy w następnych wpisach na naszym blogu.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM35 do BMW E39 Touring (z konwersją na sprężyny)
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM35 do BMW E39 Touring (z konwersją na sprężyny)
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do BMW E39 Touring, z konwersją tylnej osi na sprężyny.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo