Zestaw gwintowany MTSGWBM34 do BMW E39 Touring (z aktywnym Nivo)

E39 było limuzyną o zacięciu sportowym. W gamie modelowej BMW zaprezentowało również kombi a w nim system poziomowania tylnej osi Nivo. Rozwiązanie to ułatwiało użytkowanie auta bez względu na ciężar ładunku w bagażniku. Przy właściwym skalibrowaniu pozwalało też na jego obniżenie.

Gwint z przodu, powietrze z tyłu

Ze względu na inną konstrukcję tylnego zawieszenia, przez długi czas do E39 Touring oferowaliśmy zestawy tylko przedniej osi. Teraz z radością możemy zakomunikować że oferta do tego modelu znacząco się poszerzyła. Nowością w naszej ofercie jest zestaw MTSGWBM34.

Gwint E39 Touring

Zawieszenie gwintowane MTSGWBM34.

Oś przednia w Touringu jest identyczna jak w sedanie. Mamy tu więc dobrze już znaną kolumnę gwintowaną, pokrytą podwójną warstwą złotego ocynku, uzbrojoną w sprężyny Eibacha. Regulację wysokości ułatwia nakrętka hexaCOIL.

Gwint E39

Przód to kolumny gwintowane dobrze już znane z zestawów do sedana.

To oś tylna jest w tym przypadku rewolucją. Specjalnie dla nadwozia Touring stworzyliśmy dedykowany tylny amortyzator sportowy. Jest on naturalnie sztywniejszy i przystosowany do użytkowania w momencie gdy auto jest zdecydowanie bliżej ziemi od serii.

Amortyzator sportowy E39

Tylny amortyzator to zupełnie nowa konstrukcja.

MTSGWBM34 to zestaw dla tych użytkowników E39 Touring, którzy nie chcą rezygnować z pneumatyki tylnej osi. Dlatego oprócz nowych amortyzatorów, do zestawu dokładane są specjalne regulowane łączniki. Wspomagają one właściwe ustawienie Nivo, zgodnie z potrzebą właściciela. Tak aby oś tylna współgrała z obniżoną osią przednią.

Łączniki stabilizatora E39.

We właściwym obniżeniu tylnej osi z Nivo pomagają te łączniki, również dołączane do zestawu.

Zestaw MTSGWBM34 już na etapie prototypu przeszedł ścieżkę certyfikacyjną TüV. I nie będzie to jedyna opcja jaką przygotowaliśmy dla właścicieli tego modelu. Więcej szczegółów pojawi się w kolejnym wpisie na blogu.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM34 do BMW E39 Touring (z aktywnym Nivo)
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM34 do BMW E39 Touring (z aktywnym Nivo)
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do BMW E39 Touring
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo