Zmiany w zestawie MTSGWBM03 do BMW E46

MTSGWBM03 to nieustannie najlepiej sprzedający się zestaw w naszej ofercie. Po wielu latach istnienia i użytkowania przez setki właścicieli BMW E46 przyszła pora na modernizację tego popularnego zestawu. Zawieszenie to ewoluowało niemal od początku istnienia w naszej ofercie. Jak już pewnie wiecie, był to pierwszy w naszej historii zestaw, który miał sprężyny produkcji Eibacha. Najpierw była to sprężyna tylna, potem również przednia.

MTSGWBM03

Zestaw MTSGWBM03 jako pierwszy został wzbogacony o sprężyny Eibacha.

Kolejną ważną zmianą były łączniki stabilizatora. Wiedząc, że obniżone E46 wymaga zastosowania innych łączników, dołączamy je oczywiście do zestawu. Pierwotnie oferowane łączniki zostały zastąpione nowymi, znacznie mocniejszymi, z możliwością regulacji długości.

Łącznik stabilizatora

MTSLS04 – łącznik jeszcze mocniejszy od poprzednika, z możliwością regulacji.

Zupełnie nowa kolumna gwintowana

Najbardziej zauważalna zmiana dokonuje się w tym momencie. Ma ona na celu jeszcze większe ułatwienie montażu zawieszenia na aucie. Wcześniej występujące rozróżnienie na kolumnę lewą i prawą udało nam się wyeliminować. Zmodernizowane przednie amortyzatory gwintowane są teraz uniwersalne, pasując zarówno na lewą jak i prawą stronę.

Gwint przód BMW E46

Wyeliminowaliśmy podział na prawą i lewą stronę.

Nowa wersja tej kolumny ma jednolitą formę. Amortyzator został przeprojektowany w taki sposób, aby obniżał i działał w sposób podobny do wcześniej stosowanej konstrukcji. Zawieszenie w najnowszej odsłonie zachowuje swoją funkcjonalność bez zmian optymalnej charakterystyki pracy. Nowa obudowa za sprawą wzmocnionej konstrukcji charakteryzuje się jeszcze większą wytrzymałością.

Gwint przód E46

GSBM06VA zastąpił dotychczasowe GSBM03 VAL / GSBM03VAR.

Zmiany dla elementów obu osi

Zmiany dotyczą również tylnej osi. Od teraz zestaw MTSGWBM03 jest wyposażony również w odboje i osłony dla tylnej osi. Jest to istotne uzupełnienie w tym zestawie, eliminujące konieczność dopasowywania elementów z seryjnego zawieszenia i ewentualnego skracania odbojów. Dedykowany, krótszy odbój z pianki PUR umożliwi właściwą pracę sportowego amortyzatora, bez względu na wartość obniżenia.

Zawieszenie tył E46

Od teraz również na tylnej osi znajdziecie dedykowane odboje i osłony.

Ostatnią i najważniejszą informacją jest fakt, że MTSGWBM03 w swojej najnowszej odsłonie jest na coraz dłuższej liście gwintów, które są już po testach certyfikacyjnych TÜV.  Przebiegły one pomyślnie i już wkrótce w karcie produktu pojawi się również odnośnik do stosownego dokumentu.

Summary
Zmiany w zestawie MTSGWBM03 do BMW E46
Article Name
Zmiany w zestawie MTSGWBM03 do BMW E46
Description
Szczegółowy opis zmian, jakie zaszły w zawieszeniu gwintowanym MTSGWBM03
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *