Zestaw Gwintowany MTSGWVW56 do VW Tiguana

Tuning opiera się na różnorodności. Liczy się nie tylko pomysł ale często też wybór bazy do modyfikacji.  Nie ma już segmentu aut, w których nie pojawił się jakiś projekt. Moda na obniżenia nie omija też SUVów!

Obniżenie SUVa również ma sens

SUVy rzadko korzystają ze swojej głównej cechy, czyli zwiększonego prześwitu. Auta takie jak właśnie VW Tiguan częściej można spotkać na asfalcie niż bezdrożach. W takim przypadku warto pomóc fizyce i poprawić prowadzenie auta poprzez obniżenie środka ciężkości. Przychodzimy z pomocą z naszym nowym zestawem MTSGWVW56.

Gwint VW Tiguan.

Zawieszenie gwintowane MTSGWVW56.

Miłośnicy marki nie zdziwią się jak napiszemy że VW Tiguan mechanicznie mocno bazuje na poczciwym VW Golfie. Nie inaczej jest w kwestii zawieszenia. Zastosowane w zestawie amortyzatory to produkty dobrze znane z zestawów do VW Golfa piątej i szóstej generacji.

Amortyzator gwintowany MTS Technik

Zestaw opiera się o amortyzatory znane z VW Golfa.

Większy prześwit SUVów to nie jedyna cecha, która je różni od tradycyjnych kompaktów. Kolejną jest zwiększona masa. Całą rolę w sprostaniu temu zadaniu mają sprężyny. Obniżenie samochodu to jedno. Naszym celem jest, aby po tym procesie zawieszenie nadal pracowało, tak aby nawet codzienne użytkowanie samochodu na gwincie było przyjemnością. Dlatego to właśnie w sprężynach leży główna różnica zestawu MTSGWVW56. Powstały one w zakładach Eibacha i cechują się odpowiednimi parametrami, dobranymi pod specyficzną bazę jaką jest kompaktowy SUV.

Sprężyny do gwintu Eibach

Sprężyny zostały dobrane w taki sposób, aby radzić sobie z ciężarem SUVa.

Pomimo tego że obniżanie SUVa może się wydawać tematem niszowym, pragniemy już na starcie zaoferować coś więcej. Dlatego już w chwili wprowadzenia tego zestawu, robimy to od razu w dwóch opcjach – Street oraz Sport. Obie pomyślnie przeszły przez proces certyfikacyjny TÜV.

Sprężyny od gwintu MTS Technik.

Te tylko z pozoru identyczne sprężyny przeznaczone są do dwóch różnych serii zestawów do Tiguana.

Poza Tiguanem zestaw MTSGWVW56 pasuje też do jego nieco bardziej prestiżowego brata – Audi Q3.

VW Tiguan

VW Tiguan na gwincie MTSGWVW56

Summary
Zestaw Gwintowany MTSGWVW56 do VW Tiguana
Article Name
Zestaw Gwintowany MTSGWVW56 do VW Tiguana
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do VW Tiguana i Audi Q3
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *