Zestaw gwintowany MTSGWOP14 do Opla Zafiry A

Opel Zafira to jedno z aut będące efektem mody na minivany oparte na bardzo popularnych kompaktach. A skoro segment C jest tak powszechnie modyfikowany, to czemu nie zająć się też ich rodzinnymi odpowiednikami?

Zawieszenie znane z Astry…

Zafira A jest wyższą i przestronniejszą siostrą dobrze znanej Astry G. Minivan oparty na platformie popularnego kompakta z zewnątrz wygląda zupełnie inaczej, jednak podzespoły, w tym oczywiście zawieszenie, są niemal identyczne.

Gwint Opel Zafira A

Zawieszenie gwintowane MTSGWOP14.

Zestaw MTSGWOP14 to naturalnie dokładnie te same amortyzatory, jakie znacie z zestawu MTSGWOP01. Ta ważna cecha wspólna, jest równocześnie jedynym podobieństwem obu tych zestawów.

Amortyzatory Zafira A

Zafira stoi na tych samych amorach co jej mniejsza siostra, Astra.

…z drobnymi różnicami

Wyższe nadwozie, mogące przewieźć aż 7 osób to naturalnie większa masa. Dlatego też zawieszenie do Zafiry A zostało uzbrojone w sprężyny Eibacha, które lepiej sobie z tym ciężarem poradzą. Przód na pierwszy rzut oka wygląda identycznie jak w Astrze. Kluczem jest jednak jej wyższa twardość. Zdecydowanie więcej dzieje się na tylnej osi. Znana z Astry sprężyna typu ul została tutaj zastąpiona rozwiązaniem spotykanym w coraz większej ilości naszych zestawów, z podwójną sprężyną. Niepozorna sprężyna typu ERS, za sprawą odpowiednio dobranych parametrów, dobrze radzi sobie z tym małym autobusem, również z kompletem pasażerów.

Gwint Opel Zafira

Tylna oś obniżona jest za pomocą podwójnej sprężyny typu ERS.

Warto zaznaczyć, że zestaw MTSGWOP14 możecie już teraz znaleźć na naszej stronie, od razu w trzech opcjach. Znana wam dobrze seria Street uzupełniona została serią Comfort oraz Sport. Zgadza się – minivan, na gwincie, w serii Sport. Najlepiej w topowej wersji OPC, na której mieliśmy przyjemność przetestować każdą z trzech opcji.

Opel Zafira OPC

Zafira OPC na zestawie MTSGWOP14

 

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWOP14 do Opla Zafiry A
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWOP14 do Opla Zafiry A
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do Opla Zafiry A.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *