Zestaw gwintowany MTSGWHO04 do Hondy Civic IV

Honda Civic V generacji przez lata była na szczycie najpopularniejszych aut poddawanych modyfikacjom. Była obniżana równie chętnie co przeboje innych marek – VW Golf czy BMW serii 3. I podobnie jak u niemieckich rywali, tak i w gronie miłośników japońskiego kompaktu można zauważyć renesans starszej generacji Civica. Ludzie widzą w nim youngtimera. Dbają, doinwestowują i obniżają…

Nowy zestaw do starszej generacji

Kanciaste linie Civica IV oddają ducha lat 80. Model ten ma prosty i zadziorny kształt. Wszystko dzięki nisko poprowadzonej linii dachu. Właściciele tych aut lubią potęgować ten efekt właśnie poprzez montaż zawieszeń obniżających. Mając już od dawna w ofercie zestawy do Civica V i VI generacji, poszerzyliśmy ją również o referencję do ich starszej siostry.

Gwint Honda Civic

Zawieszenie gwintowane MTSGWHO04

Zestaw MTSGWHO04 od razu zostanie rozpoznany przez każdego miłośnika Hondy. W dużej mierze dlatego że gwint ten jest spokrewniony z zestawem MTSGWHO01. Za sprawą inżynierów Hondy, zawieszenie tylnej osi niewiele się zmieniło przy wprowadzaniu nowej generacji. Dzięki temu kolumna gwintowana tylnej osi dla zestawu do czwartej generacji jest niemalże taka sama jak dla zestawu przeznaczonego do dwóch kolejnych odmian Civica. Słowo niemalże jest tutaj kluczowe. Najistotniejszą różnicą są sprężyny. W tym przypadku za obniżenie odpowiadają sprężyny typu ERS. Ich wyścigowy charakter dobrze koresponduje z zadziornością lekkiego i żwawego autka. Pochodzą one oczywiście z fabryki Eibacha.

MTS Technik sprężyny Eibach

Sprężyny typu ERS występują w tym zestawie na wszystkich 4 kolumnach

Nieco inaczej sytuacja wygląda z zawieszeniem przedniej osi. Niepozorna kolumna posiada rzadko spotykane mocowania. Zdają się one być skomplikowane jednak nie stanowią one wyzwania dla naszych konstruktorów. Nawet pomimo faktu, że w przeciwieństwie do młodszych odpowiedników, Civic czwartej generacji wymógł na nas stworzenie oddzielnych kolumn dla prawej i lewej strony.

Gwint Honda Civic

Z przodu musieliśmy zastosować podział na lewą i prawą kolumnę

Skoro Civic w zamyśle miał być autem przystępnym i prostym w obsłudze, nie inaczej jest w przypadku zawieszenia. Gdy mówimy o zawieszeniu gwintowanym, za pojęciem obsługi kryje się oczywiście regulacja wysokości. MTSGWHO04 wpisuje się w trend pozostałych zestawów i również tutaj prześwit auta można zmieniać zdecydowanie łatwiej dzięki nakrętkom hexaCOIL. Naturalnie na obu osiach.

hexaCOIL

Nakrętka hexaCOIL. Wszystko z myślą o łatwym skręcaniu auta w dół

Zestaw MTSGWHO04 był jednym z licznych zawieszeń wprowadzonych jako nowość w 2019 roku. Dziś wiemy już, że była to pozycja wyczekiwana przez fanów japońskich aut sprzed ponad 3 dekad. To dowód na to, ze bez względu na kraj pochodzenia, auta mogą być obniżane w każdym wieku.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWHO04 do Hondy Civic IV
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWHO04 do Hondy Civic IV
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do Hondy Civic IV
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *