Zestaw gwintowany MTSGWFI08 do Fiata Cinquecento / Seicento

Pomimo wielu lat od zakończenia produkcji Cinquecento oraz Seicento nadal są bardzo popularne. Dzięki obniżeniu małe, pudełkowate nadwozie nabiera agresji i potrafi całkiem przyjemnie reagować na ruchy kierownicą. Widząc jak popularny jest nasz kit obniżający do tego modelu, zdecydowaliśmy się rozwinąć naszą ofertę produktową również o zawieszenie gwintowane. Tak narodził się zestaw MTSGWFI08.

Gwint Fiat Cinquecento

Zawieszenie gwintowane MTSGWFI08

Zawieszenie osi przedniej to typowa kolumna McPhersona. Czyli w naszym przypadku mamy do czynienia z pokrytym złotym ocynkiem amortyzatorem gwintowanym, uzbrojonym w sprężyny produkcji Eibacha. O niezakłóconą pracę tłoczyska dba odbój z pianki PUR zintegrowany z osłoną.

Gwint Fiat Cinquecento

Przednia kolumna gwintowana z zestawu MTSGWFI08

Fenomenem tego zestawu jest jednak oś tylna. Prosta konstrukcja maleńkiego Fiata nie przewidywała tuningu i obniżeń. Rozwiązania zawieszenia tylnej osi komplikują solidne obniżenie. Naszym inżynierom udało się opracować taki kształt sprężyny, który umożliwia jej właściwą pracę nawet przy dużym obniżeniu, sięgającym 90mm! Zakłady Eibacha stanęły na wysokości zadania tworząc zaprojektowaną przez nas pozycję.

Gwint Fiat Seicento

Projekt tylnej sprężyny umożliwia jej pracę również przy bardzo dużym obniżeniu.

To jednak nie koniec! Nasz zestaw umożliwia nie tylko zmniejszenie prześwitu na tylnej osi, ale też regulację tej wysokości, co czyni nas pionierami w tej dziedzinie. Indywidualnie zaprojektowana regulacja daje więcej możliwości ustawienia wysokości auta według własnych potrzeb. Zintegrowany odbój dba o to, żeby całość działała bezpiecznie i bez zarzutu w codziennym ruchu ulicznym.

Gwint Fiat Seicento

Pionierskie rozwiązanie z regulacją wysokości tylnej osi.

Pomimo tego że to nowość w naszej ofercie, MTSGWFI08 jest już po sesji certyfikacyjnej TÜV. Innowacyjne rozwiązanie na tylnej osi i narowistość testowego Cinquecento 1.2 Turbo nie stanowiły większego wyzwania dla naszego zestawu, co zaowocowało pozytywnym wynikiem zatwierdzonym przez TÜV Austria.

Cinquecento turbo

Cinquecento 1.2 Turbo na naszym zawieszeniu gwintowanym

Dodatkowo, dla miłośników pełnego wykorzystania potencjału auta w próbach czasowych stworzyliśmy zestaw sport – MTSGWFI08-S, cechujący się jeszcze większą sztywnością.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWFI08 do Fiata Cinquecento / Seicento
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWFI08 do Fiata Cinquecento / Seicento
Description
Szczegółowy opis nowego zawieszenia gwintowanego do Fiatów Cinquecento i Seicento
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *