Zestaw gwintowany MTSGWBM27 do BMW E32

Starsze modele BMW przeżywają swój renesans. Modele z lat ’80 wracają do łask. Zyskują nowe koła i oczywiście niemałe obniżenie. Tyczy się to wszystkich gneracji, łącznie z flagową serią 7. Model E32 jest tego najlepszym przykładem. Cechuje się on tym, za co ludzie uwielbiają BMW z tamtej epoki – agresywna stylistyka ze sportową nutą, zdradzająca potencjał auta nawet pomimo jego sporych gabarytów. Ze sportowym duchem najmocniej kojarzy się oczywiście niskie zawieszenie. MTS Technik chcąc sprostać zapotrzebowaniu na niskie „siódemki” stworzył zestaw MTSGWBM27.

Gwint BMW E32

Zawieszenie gwintowane MTSGWBM27

Wielkość auta sugeruje solidność rozwiązań zastosowanych w konstrukcji zawieszenia. Stan rzeczy w pełni zgadza się z przypuszczeniami. Zawieszenie gwintowane do tego auta to 4 masywne kolumny gwintowane. Warstwa złotego ocynku chroni każdą z nich przed największym wrogiem motoryzacji – korozją. Nie tylko złote elementy są odporne na korozję. Równie dobrze radzą z nią sobie elementy z anodowanego na czarno aluminium. Nakrętki regulacji hexaCOIL, czapki sprężyny czy wreszcie to co najciekawsze w tym zestawie – camber plate! Tak, kupując zestaw MTSGWBM27 już na starcie dostajecie możliwość nie tylko zbliżenia auta do ziemi, ale też precyzyjnego ustawienia kąta amortyzatora, a co za tym idzie – jeszcze lepszego dopasowania koła do linii nadkola.

Camber E32

Zestaw do E32 dostarczany jest wraz z camberami przedniej osi

Cechą utrudniającą wymianę zawieszenia na sportowe w starszych BMW jest zintegrowanie przedniej kolumny ze zwrotnicą. Konieczność wymiany całego podzespołu zniechęca wielu ludzi do montażu gwintu. Nasze rozwiązanie pomaga uniknąć żmudnych poszukiwań. Przednie kolumny poza camberami uzbrojone są też w solidne brackety, które po zespawaniu ze zwrotnicą umożliwiają bezproblemowe wkręcenie amortyzatora gwintowanego i wstępne ustawienie jego wysokości. Zestawy MTSGWBM27 nie wymagają już nabywania  żadnych dodatkowych elementów, są gotowe do montażu.

Gwint BMW E32

Bracket przedniej kolumny należy zespawać ze zwrotnicą auta. Następnie wkręcając kolumnę, można ustalić jej wysokość.

Gdy już właściciel E32 położy ją na ziemię, dopasuje koła poprzez regulację kąta pochylenia amortyzatora i będzie chciał udać się na pierwszą przejażdżkę, będzie mu zależało aby auto zachowało jeszcze przymioty prawdziwej limuzyny. Całą odpowiedzialność za to zadanie biorą na siebie sprężyny. W tym przypadku obie osie uzbrojone są w produkty z fabryki renomowanego Eibacha. Obniżone auto ma cieszyć nie tylko na postoju, ale też w czasie jazdy.

Gwint BMW E32

Sprężyny Eibach znajdują się na obu osiach zestawu MTSGWBM27

Ogromne klasyczne nadwozie, zbliżone do ziemi. Nadal uważacie to za nierealne? Uwierzcie! Za przykład może posłużyć firma Revilo Auto, która jako jedna z pierwszych dodała pikanterii swojemu egzemplarzowi serii 7, właśnie za pomocą gwintu MTSGWBM27.

BMW E32

BMW E32 na gwincie MTSGWBM27

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM27 do BMW E32
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM27 do BMW E32
Description
Charakterystyka zawieszenia gwintowanego MTSGWBM27 do BMW E32
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *