Zestaw gwintowany MTSGWBM19 do BMW E24 / E28

Rodzina rekinów w BMW była szeroka i reprezentowana w niemal każdym dostępnym wówczas segmencie. Jednak to pojęcie, podyktowane charakterystyczną stylistyką frontu auta, najsilniej powiązane było z modelem E24. Seria 6 zachwycała proporcjami i klasą. Dziś przeżywa renesans u fanów marki, którzy doprowadzają swoje egzemplarze do ideału. Nie ma tu mowy o przesadnym tuningu. Liczą się jedynie smaczki. I jak przystało na coupe – również obniżenie.

Gwint do klasycznego coupe…

W naszej bardzo szerokiej ofercie zawieszeń gwintowanych do klasycznych BMW nie mogło zabraknąć pozycji przeznaczonej do najpiękniejszego reprezentanta tej nobliwej rodziny. Zestaw MTSGWBM19 to znana już dobrze z innych modeli konstrukcja weld-in. Rozwiązanie powszechnie stosowane przez konstruktorów aut w latach 70 i 80, czyli amortyzatory zintegrowane ze zwrotnicą, mocno utrudnia wymianę zawieszenia na inną alternatywę. Ominęliśmy tę przeszkodę oferując gwint z przednimi kolumnami gotowymi do wspawania w miejsce seryjnych McPhersonów.Trzonem konstrukcji jest dolny bracket.

Gwint BMW E24

Zawieszenie przedniej osi opiera się o spawany bracket.

Wprawionemu mechanikowi przygotowanie bracketu do zainstalowania pozostałych elementów zawieszenia zajmie kilka chwil. Montaż tylko z pozoru jest skomplikowany. Opiera się on na kilku prostych krokach i jest podobny do wymiany zawieszenia w BMW E30. Konstrukcja oparta o spawany bracket daje również komfort zmiany wysokości całej kolumny, bez wpływania na tzw preload sprężyny. A skoro już o sprężynach mowa – naturalnie każda z kolumn, zarówno na osi przedniej jak i tylnej, wyposażona jest w sprężyny wyprodukowane przez Eibacha. Pomimo dynamicznego ducha drzemiącego w autach z Bawarii i sportowej sylwetki E24, są to auto już klasyczne. Ich właściciele nie chcą się ścigać. Chcą napawać się jazdą. Właściwie dobrana charakterystyka sprężyny i jej jakość, sygnowana logo lidera w branży, pozwalają na bezproblemowe użytkowanie tego zestawu również na co dzień.

Eibach

Sprężyny Eibacha są składnikiem kolumn obu osi.

Podobnie do innych tego typu zestawów w naszej ofercie, również MTSGWBM19 w standardzie wyposażony jest w cambery przedniej osi. Przyjemność z prowadzenia starego BMW z najbardziej klasycznym napędem RWD, można dodatkowo podbić już nie tylko obniżeniem jego środka ciężkości, ale też ustawieniem kąta pochylenia koła według własnych potrzeb. Miłośnicy idealnego spasowania nadkola mogą dodatkowo pochylić koło. Natomiast wyznawcy klasycznego stylu będą w stanie skorygować wychylenie koła, które w naturalny sposób pojawia się przy zbliżeniu auta to ziemi.

Camber

Cambery MTS Technik pozwolą idealnie spasować koła z nadkolem.

Nakrętka hexaCOIL jest już pozycją obowiązkową. W tym przypadku naturalnie znajduje się ona zarówno z przodu jak i z tyłu. Regulacja prześwitu auta została maksymalnie uproszczona. Tak, aby użytkowanie zawieszenia gwintowanego było jeszcze większą przyjemnością.

hexaCOIL

Nakrętka regulacyjna hexaCOIL

…oraz do klasycznej limuzyny

Ideą urokliwych coupe jest to, że bazują one na bardziej konwencjonalnych sedanach. Z tego powodu zawieszenie MTSGWBM19 naturalnie będzie również pasować do równie pięknej w swej klasyczności serii 5 E28. Dodatkowa para drzwi nie ujmuje stylu. To nadal jest rekin! Rekin, który wygląda jeszcze agresywniej z brzuchem bliżej ziemi.

BMW E24

BMW E24 na gwincie MTSGWBM19

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM19 do BMW E24 / E28
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM19 do BMW E24 / E28
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do BMW E24 i E28
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *