Zestaw gwintowany MTSGWBM16 do BMW E21

BMW serii 3 ma bogatą historię. Aktualne generacje cieszą elegancją i sportowym duchem. Wcześniejsze E36 i E46 są wciąż szalenie popularne na drogach, co widać też w ilości sprzedanych gwintów MTS Technik. Warto jednak pamiętać o staruszkach E21.

Protoplasta popularnej serii

BMW E21 to pierwszy w rodzinie samochód, który uzyskał „3” w swojej nazwie, zaczynając przebojową serię. Zwarte nadwozie, typowy dla BMW tylny napęd i intrygujący wygląd małego rekina, tak mocno nawiązujący do większych modeli z tego okresu. To musiał być przepis na sukces! Sukces, który trwa do dziś. Obecnie E21 to poszukiwany klasyk. Zdecydowana większość jego aktualnych użytkowników to ludzie z poczuciem stylu. Przywracają mu drugą młodość, chcąc jednocześnie podkreślić jego zadziorny charakterek. To ich kieruje do chęci obniżenia. A my przychodzimy z pomocą.

Gwint BMW E21

Zestaw gwintowany MTSGWBM16

Zestaw MTSGWBM16 to 4 gwintowane kolumny gotowe na to, aby położyć na ziemi małego rekina. Złoty ocynk obudowy, solidne tłoczysko – to walory zdradzające że zestaw ten ma służyć długo, w aucie, które ma już kilkadziesiąt lat na karku.

Gwint E21

Tylna kolumna gwintowana do BMW E21

Pomimo wieku auta, zestaw do niego przeznaczony nie mógł obyć się bez innowacji. Dlatego wysokość obu osi można łatwo korygować za sprawą nakrętki hexaCOIL.

Gwint BMW E21

Wysokość E21 można ustawić za pomocą nakrętek hexaCOIL

Na nakrętkach spoczywają sprężyny, które także i w tym przypadku wpisują się w główny nurt MTS Technik i pochodzą z fabryki Eibacha.

Sprężyny Eibach

Sprężyny Eibach występują na obu osiach zestawu

Na drugim krańcu sprężyn przedniej osi znajduje się jeden z największych smaczków całego zestawu. Gwinty do E21 wyposażone są w cambery! Precyzyjnie wyskalowane górne mocowanie pozwala na bezproblemowe ustawienie nie tylko wysokości, ale też kąta pochylenia koła względem karoserii, co często mocno wpływa nie tylko na wygląd ale i lepsze prowadzenie auta.

Camber BMW

Precyzyjne wyskalowanie na camberze ułatwia ustawienie kąta położenia przedniego koła

Przemyślane rozwiązania na klasyczne problemy

Projektanci BMW z lat 70 nie przewidywali jeszcze mody na obniżenia. W zamyśle mieli zachowanie fabrycznego amortyzatora przez całe życie auta. Bolączką takiego rozwiązania jest zintegrowanie obudowy amortyzatora ze zwrotnicą. Zestawy MTS Technik zostały zaprojektowane tak, aby w możliwie najprostszy sposób cieszyć się z pełnoprawnego zawieszenia gwintowanego nawet w aucie z epoki. I nawet różne średnice przednich amortyzatorów nie są dla nas przeszkodą. Podczas gdy zestaw MTSGWBM16 przeznaczony jest do aut z amortyzatorem 45mm, do wersji z amortyzatorem 51mm można nabyć zestaw MTSGWBM17.

Gwint BMW E21

Wystarczy zmiana jednego elementu…

Gwint BMW E21

…aby zestaw pasował również do aut z przednim amortyzatorem o średnicy 51mm!

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM16 do BMW E21
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM16 do BMW E21
Description
Charakterystyka zawieszenia gwintowanego MTSGWBM16 do BMW E21
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *