Samochody z koncernu VAG to druga obok BMW grupa aut, w których mamy wiele do zaoferowania. Sprężyny obniżające, zawieszenia sportowe, cambery i wreszcie zawieszenia gwintowane. U nas znajdziecie szeroką ofertę do wielu modeli VW. Ofertę, która jest też aktualizowana.
Zestaw MTSGWVW32, przeznaczony do aut opartych o płytę podłogową Golfa VII, jest Wam znany od jakiegoś czasu. Możecie się mu bliżej przyjrzeć również na filmie z jego montażu w naszej siedzibie:
Golf VII powiela sukces swoich poprzedników. Mnogość wersji nadwoziowych i silnikowych sprosta niemal każdym wymaganiom. My również pragniemy je zaspokoić. Dlatego znany już zestaw doczekał się istotnej modernizacji. Uwzględniając różnice w masie montowanych w tym modelu motorów oraz skrzyń biegów, dotychczasowy zestaw MTSGWVW32 wyewoluował do dwóch nowych zestawów – MTSGWVW52 oraz MTSGWVW53. Pierwszy z nich nie jest niczym innym jak już znanym zestawem, tyle że pod zmienioną nazwą. Zastosowana w nim sprężyna przystosowana jest do funkcjonowania w autach z naciskiem przedniej osi wynoszącym do 980 kg. Sprawdzi się więc w popularnych w erze down-sizingu modelach z jednostką 1.0 czy 1.2.
Największa zmiana czeka Was w drugim z wymienionych zestawów. Bez względu na modę, w ofercie silnikowej do tego modelu nadal znajdują się kultowe już jednostki TDI, czy doładowane benzynowe dwa litry, znane chociażby z topowego Golfa R. Dodając do tego niezwykle popularną (i ciężką) skrzynię DSG mamy do czynienia z nie lada wyzwaniem dla sprężyny. I to właśnie z myślą o tak skonfigurowanych egzemplarzach zamówiliśmy z fabryki Eibacha zupełnie nową sprężynę, która jest do takiego zadania przygotowana. Komponent zastosowany w zestawie MTSGWVW53 radzi sobie z naciskiem przedniej osi wynoszącym nawet do 1180 kg.
Tylna oś w tym zestawie także doczekała się zmiany. Rozwiązania znane z motorsportu przenosimy na ulicę. Dotychczasowa tylna sprężyna została wymieniona na inne sprężyny. Nie, liczba mnoga nie jest tu pomyłką. W najnowszych zestawach z tyłu za wysokość auta będzie odpowiadać zespół sprężyn – sprężyna główna typu ERS oraz sprężyna pomocnicza. Takie rozwiązanie pozwoliło dopracować charakterystykę pracy zawieszenia tylnej osi. Wpłynęło to na dodatkową redukcję przechyłów i otwiera możliwości do jeszcze większego obniżenia auta.
Podział na dwa zestawy, różniące się zakresami dopuszczalnych nacisków osi wraz ze zmianami w osi tylnej, pozwolił na precyzyjniejszy dobór zawieszenia pod konkretne auto. Bez względu na to, czy jest to oparty na tej samej platformie Seat Leon z silnikiem 1.2 czy też dziki, 300-konny Golf R. Jednak zróżnicowanie w zawieszeniu oferowane przez VW dla tego modelu jest jeszcze większe i na to również jesteśmy przygotowani, o czym bliżej napiszemy już w kolejnym wpisie na naszym blogu.