Comfort, Street, Sport – nowe kategorie zawieszeń gwintowanych

Oczekiwania użytkowników zawieszeń sportowych są niezwykle zróżnicowane. Wielu chce coś zmienić w wyglądzie i zachowaniu swojego samochodu na drodze, jednak każdy na inny sposób. Temu właśnie służą zawieszenia gwintowane, umożliwiające ustawienie wysokości auta pod własne upodobania. Jednak co zrobić gdy takie zróżnicowanie to wciąż za mało?

Nowe opcje, dla każdego typu upodobań

Prawidłowa praca zawieszenia opiera się na odpowiednim doborze jego komponentów, w tym przede wszystkim sprężyn. Naszym celem jest optymalizowanie ich parametrów tak, aby zawieszenia gwintowane MTS Technik były sztywne i jednocześnie zachowały możliwie zauważalną dozę komfortu. Na tym właśnie polega projektowanie zawieszenia do codziennego użytku na ulicy. Taki układ sprawdza się w zdecydowanej większości przypadków. Użytkownicy samochodów na zawieszeniach MTS Technik czują satysfakcję zarówno z ich zachowania na drodze jak i stopnia obniżenia. Wiemy jednak, że są kierowcy którzy oczekują czegoś więcej. Przesunięcia skali nieco dalej. I dotyczy to dwóch jakże skrajnych przypadków.

Zawieszenia gwintowane MTS Technik, seria Street

Gwinty MTS Technik, które sklasyfikowane są w kategorii Street to nic innego jak zestawy w znanej do tej pory specyfikacji. Sprężyny Eibach z parametrami wyliczonymi przez naszych konstruktorów spełniają opisane wyżej wytyczne odnośnie kompromisu między komfortem a sportem.

MTS Technik Street

Graficzne zobrazowanie charakterystyki zawieszenia – seria Street

Zawieszenia gwintowane MTS Technik, seria Sport

Są jednak użytkownicy, których nie interesują żadne kompromisy. W toku dążenia do spasowania koła z nadkolem w możliwie perfekcyjny sposób poszukują oni drastycznych obniżeń, dających spektakularne efekty. Auto w takim setupie przykuwa wzrok i prowadzi się bardzo sztywno. Potrzeby takich użytkowników ma spełniać nowowprowadzana seria Sport, która ma za zadanie do maksimum wykorzystać pojęcie obniżenia i sztywności.  Współczynnik ten z kolei pozytywnie wpływa na zachowanie auta podczas bardzo dynamicznej jazdy, znacząco redukując niepożądane przechyły boczne. Prowadzenie samochodu na takim zawieszeniu jest zdecydowanie pewniejsze i zwyczajnie staje się przyjemnością. Sprężyny w tak zestrojonych zestawach mają dużo wyższy współczynnik twardości i często są niższe od tych stosowanych w zawieszeniach serii Street. Jedno jednak pozostaje niezmienione. Nadal wywodzą się one z fabryki Eibacha.

MTS Technik Sport

Graficzne zobrazowanie charakterystyki zawieszenia – seria Sport

Zawieszenia gwintowane MTS Technik, seria Comfort

W szerokim wachlarzu użytkowników samochodów jest też drugi kraniec skali. Są to osoby dla których auto również nie jest po prostu środkiem do przemieszczania się. Także chcą w nim coś zmienić, poprawić. Jednak w sposób mniej spektakularny. Obniżyć? Jak najbardziej, jednak raczej subtelnie. Twardość? Niekoniecznie. Na tym polu zadowala mnie zachowanie zawieszenia seryjnego. – to profil osoby, która w teorii nie powinna nawet spoglądać na ofertę zawieszeń gwintowanych. Swoimi dotychczasowymi produktami udowodniliśmy już, że zawieszenie gwintowane nie musi być synonimem przysłowiowego „betonu”. Dla osób wysoko stawiających kwestię zachowania komfortu po wymianie zawieszenia wyodrębniliśmy serię Comfort. Również i tu wszystko opiera się o przemyślany dobór sprężyn. Ich rola pozostaje niezmienna w całym zespole zawieszenia gwintowanego. Zmienia się tylko jej praca. Zamiast maksymalnego obniżenia priorytetem jest maksymalizacja komfortu i tłumienia wszelkich skaz na drodze w postaci studzienek czy kolein.

MTS Technik Comfort

Graficzne zobrazowanie charakterystyki zawieszenia – seria Comfort

Opisane wyżej dwie odrębne serie zawieszeń o jakże odmiennej względem siebie charakterystyce dostępne będzie dla większości zestawów z naszej oferty. I podobnie jak ma to miejsce teraz, przy dotychczasowej serii Street, tak i dwie pozostałe będą sukcesywnie uzyskiwały certyfikat TÜV.

Summary
Comfort, street, sport - nowe kategorie zawieszeń gwintowanych
Article Name
Comfort, street, sport - nowe kategorie zawieszeń gwintowanych
Description
Opisowe i graficzne przybliżenie idei rozwinięcia oferty zawieszeń gwintowanych o nowe serie.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo