Zmiana w zawieszeniu do Audi A6 C5 FWD

Nasz ostatni wpis na blogu dotyczył dobrze już znanego zestawu do Audi, który doczekał się istotnej modernizacji. W tym tygodniu wpis pozornie będzie dotyczył tego samego tematu, jednak w odniesieniu do zupełnie innego modelu auta. Audi A6 C5 to auto do którego od dawna mieliśmy w ofercie zawieszenie gwintowane. Podobnie jak w przypadku modelu A4 B5, tak i tutaj po kilku latach oferowania zawieszenia do aut z napędem przedniej osi, uzupełniliśmy gamę gwintów o zestaw do aut z napędem Quattro. W toku tworzenia zestawu MTSGWAU27 do Quattro po raz kolejny przyjrzeliśmy się tematowi nie tylko tylnej osi, z dodanym napędem, ale też w teorii w pełni już  rozpoznaneniu przodowi. Wpłynęło to na zmiany w zestawie przeznaczonym do aut z napędem FWD.

Gwint Audi A6

Zestaw MTSGWAU38 do A6 C5 FWD

Obniżenie dla dowolnej wersji silnikowej

Jak na prawdziwe Audi przystało, również A6 C5 zachęcało swoją klientelę szeroką gamą motorów pod maską. Rozstrzał był tym większy, że do gamy zawitały nawet silniki ośmiocylindrowe. O ile te występowały tylko w napędzie Quattro, to auta FWD wciąż można było skonfigurować z ciężkimi V6 zarówno w wersji benzynowej jak i TDI. Jako że A6 C5 są autami solidnymi, które nadal tłumnie zjawiają się na zlotach, obniżanie ich nadal jest w modzie. Dlatego dawny zestaw MTSGWAU18 doczekał się rozwinięcia na dwie pozycje – MTSGWAU38 i MTSGWAU39.

Gwint Audi A6 C5

Porównanie przednich kolumn gwintowanych z zestawów MTSGWAU38 i MTSGWAU39

Znów cała modernizacja oparła się o jeden bardzo istotny szczegół – przednie sprężyny. Od teraz auta z lżejszymi silnikami schodzą w dół na gwincie MTSGWAU38, opartym o solidną pojedynczą sprężynę główną.

Gwint Audi A6 C5

Sprężyna główna z zestawu przeznaczonego do lżejszych wersji silnikowych

Z kolei egzemplarze z cięższymi jednostkami, z naciskiem przedniej osi przekraczającym 1100 kg mogą być obniżone dzięki zestawowi MTSGWAU39. Do dźwigania wyższych mas silników oraz często automatycznych skrzyń biegów zaprzęgnięta została nowa sprężyna główna, którą dodatkowo wspomaga sprężyna pomocnicza.

Gwint Audi A6 C5

W zestawach MTSGWAU39 ciężkie silniki dźwigane są przez sprężynę główną wraz ze sprężyną pomocniczą

Bez względu na numer katalogowy czy naciski osi, obie konfiguracje tworzą solidne zestawy, godne renomy znanej z aut z czterema pierścieniami w logo. Dywersyfikacja zestawu na dwie pozycje pozwoliła na precyzyjniejsze dobranie zawieszenia pod konkretne auto, czyniąc je jeszcze lepiej wyglądającym i jeszcze pewniej się prowadzącym.

Summary
Zmiana w zawieszeniu do Audi A6 C5 FWD
Article Name
Zmiana w zawieszeniu do Audi A6 C5 FWD
Description
Opis zmian, jakie zaszły w zawieszeniu gwintowanym przeznaczonym do Audi A6 C5 FWD
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *