Zestaw gwintowany MTSGWVW02 do VW Caddy I

VW Caddy pierwszej generacji było jedną z odmian VW Golfa, stworzoną w jednym celu – do pracy. Dziś jego rola jest zupełnie inna. Caddy stało się pełnoprawnym uczestnikiem zlotów miłośników modyfikowanych VW. A skoro mowa o modyfikacjach, nie można zapomnieć o solidnym obniżeniu.

Nowa rola auta do pracy

Obok VW Golfa pierwszej generacji, jego trójbryłowej odmiany – Jetty oraz usportowionego Scirocco, Caddy jest kolejnym modelem opartym o to kultowe auto, do którego możemy zaproponować kompletne zawieszenie gwintowane. W tym przypadku mowa o zestawie MTSGWVW02.

Gwint VW Caddy Mk1

Zawieszenie gwintowane MTSGWVW02

W momencie wypuszczania na rynek aut o takim charakterze jak Caddy, ich twórcy nie myślą o tym jak je obniżyć. Mają one przede wszystkim przewozić ładunki, co przejawia się różnicami przede wszystkim w tylnej części pojazdu. Przód Caddy I nie tylko wizualnie jest bliźniaczy z Golfem, ale też opiera się o identyczną konstrukcję zawieszenia. Dlatego też oś przednia to doskonale znane rozwiązanie, oparte o pokryte złotym ocynkiem kolumny gwintowane, wyposażone w sprężyny Eibach.

Gwint VW Caddy Mk1

Oś przednia to rozwiązanie dobrze znane z Golfa.

Tył stanowi już zupełną nowość. Przystosowane do dużych ładunków nadwozie wyposażone jest w resory piórowe. Miłośnicy modelu od lat mieli swoje sposoby na obniżenie tylnej osi. My dajemy im gotowe rozwiązanie w postaci kompletu specjalnych regulacji pozwalających na obniżenie tyłu. I jak na zawieszenie gwintowane przystało, mowa tu nie o jednej wartości tylko całym zakresie regulacji. A jest on znaczny i oscyluje w granicach między -50 a -120mm.

Tylna regulacja VW Caddy.

Do regulacji wysokości tylnej osi służą specjalne elementy dbające o obniżenie auta na resorach piórowych.

Dopełnieniem dzieła są zupełnie nowe amortyzatory sportowe, które również różnią się od tych stosowanych w hatchbacku czy sedanie. Ich wymiary i charakterystyka pozwalają autu pewnie trzymać się drogi, także przy największym poziomie obniżenia.

Amortyzatory tył VW Caddy

Tylne amortyzatory w VW Caddy rożnią się do tych z VW Golfa.

Zestaw do pierwszego Caddy jest dobrym uzupełnieniem oferowanego od dłuższego czasu i popularnego zestawu do trzeciej generacji. Pragniemy Was też uspokoić, że nie zapomnieliśmy o drugiej generacji. Ten zestaw przybliżamy Wam szerzej już niebawem.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWVW02 do VW Caddy I
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWVW02 do VW Caddy I
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego przeznaczonego do VW Caddy pierwszej generacji
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo