Zestaw gwintowany MTSGWBM21 do BMW E38

Pomysł, projekt, prototyp, realizacja, pozytywny sygnał z rynku. Taka ścieżka cechuje wprowadzane przez nas do oferty zawieszenia gwintowane. Tak właśnie było z zestawem MTSGWBM21. Nasi inżynierowie odczuli jednak niedosyt i zdecydowali się na wprowadzenie zmian.

Nowe składniki

BMW E38 w pewnym sensie łączy ze sobą dwa światy. Ogromna, komfortowa limuzyna. Okręt flagowy marki. Z drugiej jednak strony auto o mocno sportowym nacechowaniu. I pomimo rozmiaru to wciąż typowe BMW, bardzo dobrze przystosowane do obniżeń. Istniejący już w ofercie zestaw gwintowany do tego modelu doczekał się modernizacji.

Gwint BMW E38

Zestaw gwintowany MTSGWBM21

Nasi technicy skupili się na osi tylnej, gdzie zastosowano sprężynę progresywną. Takie rozwiązanie ułatwia montaż i poprawia osadzenie sprężyny w górnym mocowaniu. Jej kształt w miejscu mocowania jest zgodny ze sprężyną fabryczną. Wprowadzenie sprężyny progresywnej dla kolumny tylnej osi wpływa pozytywnie na charakterystykę pracy zawieszenia i poprawia prowadzenie samochodu. Jest to czynnik bardzo istotny w długim, tylnonapędowym aucie. Dzięki takiej konfiguracji seria 7 E38 na naszym zawieszeniu, pomimo swoich rozmiarów bardzo precyzyjnie reaguje na ruchy kierownicą.

Gwint BMW E38

Tylna sprężyna została zastąpiona progresywną, pasującą pod seryjne mocowanie.

Przednia oś to znane rozwiązanie, oparte o sprężynę Eibacha z linii ERS. Tutaj z kolei jej charakterystyka przyczynia się do właściwego trzymania auta na drodze, bez względu na ciężar zastosowanego silnika. A ten, jak wiemy, w E38 mógł być dostępny nawet w opcji 12-cylindrowej. Uzupełnieniem całego zestawu są dodawane przez nas łączniki stabilizatora. Wraz z osłonami tłoczysk i odbojami z pianki PUR dla kolumn obu osi czyni to zestaw MTSGWBM21 gotowym do montażu, bez konieczności dobierania dodatkowych komponentów.

Łącznik stabilizatora BMW E38

Do zestawu dołączane są łączniki stabilizatora.

Zestaw MTSGWBM21 uwydatnia wszystko to, co cechuje BMW E38. Daje przyjemność z codziennego użytkowania, jednocześnie wzmacniając dynamiczne cechy flagowca spod znaku BMW. Dla tych, dla których to drugie jest priorytetem opracowaliśmy zestaw MTSGWBM21-S. Seria Sport przeznaczona dla tego modelu pozwala na jeszcze mocniejsze zbliżenie auta do ziemi i spełni oczekiwania najbardziej wymagających kierowców o sportowym zacięciu.

 

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWBM21 do BMW E38
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWBM21 do BMW E38
Description
Charakterystyka zawieszenia gwintowanego MTSGWBM21 po zmianie składników.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *