Zestaw gwintowany MTSGWAL02 do Alfy Romeo 147 / 156

Alfa Romeo to marka z charakterem, mająca rzeszę swoich wiernych wyznawców. Spośród tego grona fanów, wielu pragnie zbliżyć swoje Włoszki do ziemi. Nie mogło to pozostać przez nas niezauważone.

Włoski rodzynek

Nie jest tajemnicą, że większość naszej oferty stanowią zawieszenia do aut niemieckich, z koncernu BMW i grupy VAG. Jest jednak kilka przypadków wyróżniających się na trym tle. Jednym z nich jest właśnie zestaw MTSGWAL02.

Gwint Alfa Romeo 156

Zawieszenie gwintowane MTSGWAL02

Jako że jest to jeden ze świeższych zestawów w naszej ofercie, już na starcie otrzymał on to co wyróżnia wszystkie nasze zawieszenia gwintowane. Mowa oczywiście o sprężynach wyprodukowanych przez Eibacha, które spoczywają na nakrętkach hexaCOIL. W przypadku tego zestawu tyczy się to obu osi.

Gwint Alfa Romeo 147

Sprężyny Eibach dla obu osi są standardem również w zestawie do Alfy.

Finezyjna konstrukcja

Nie od dziś Włosi słyną ze swojego zamiłowania do designu i niecodziennych rozwiązań. W kwestii motoryzacyjnej stylistyki Alfa Romeo zawsze znajdowała się na szczycie aut wyjątkowych, przykuwających wzrok, po prostu ładnych. My zawodowo skupiamy się na tym co jest pod spodem. Tam inżynierowie Alfy również pokazali na co ich stać. Bardzo niecodzienna konstrukcja zawieszenia wzbudziła nasze zainteresowanie. Konstruktorzy od razu zabrali się do pracy i bezproblemowo podołali temu zadaniu.

Gwint Alfa Romeo 156

Włoska finezja widoczna jest nawet w projekcie amortyzatora.

W fazie projektu nasi konstruktorzy zauważyli, że konstrukcja zawieszenia Alfy Romeo może powodować utrudnienia w prawidłowym ustawieniu kąta pochylenia kół tylnej osi po obniżeniu. Udało nam się znaleźć na to rozwiązanie. Dzięki specjalnie zaprojektowanym otworom mocującym położenie amortyzatora można skorygować w taki sposób, aby koła trzymały właściwą zbieżność. Wszystko z myślą o tym, aby auto po montażu zawieszenia gwintowanego zachowało pełnię użytkowości.

Gwint Alfa 156

Specjalnie zaprojektowane otwory mocujące pozwalają korygować ustawienie kół tylnej osi.

Zestaw MTSGWAL02 można zamontować zarówno w Alfie 147 jak i nieco większej 156. My nasz test przeprowadziliśmy na jeszcze bardziej stylowej Alfie GT

Alfa GT

Alfa Romeo GT przed i po montażu naszego zawieszenia.

Biorąc pod uwagę mnogość modeli, ale też przede wszystkim zróżnicowanie wersji silnikowych, oprócz MTSGWAL02, wyodrębniliśmy również zestaw MTSGWAL04, z dopuszczalnym naciskiem przedniej osi zwiększonym do 1060 kg.

Gwint Alfa 156

Zestaw MTSGWAL04 dzięki zmienionej sprężynie przystosowany jest do wyższych obciążeń przedniej osi.

Summary
Zestaw gwintowany MTSGWAL02 do Alfy Romeo 147 / 156
Article Name
Zestaw gwintowany MTSGWAL02 do Alfy Romeo 147 / 156
Description
Szczegółowy opis zawieszenia gwintowanego MTSGWAL02, przeznaczonego do Alfy Romeo 147 i 156
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *