Korzyści płynące z obniżeń

Zawieszenie to jeden z kluczowych elementów samochodu. Sprawne amortyzatory i sprężyny konieczne są do utrzymania auta na drodze. Producenci dokładają wszelkich starań, aby ich rozwiązania były niezawodne. MTS Technik potrafi to dodatkowo usprawnić. Obniżenie auta niesie za sobą wiele korzyści. Można je podzielić na dwie zasadnicze kategorie.

1. Wygląd

Zacznijmy od tego co widać na pierwszy rzut oka, czyli wyglądu. Niższe auto jest bardziej spójne. Tworzonej przez sztab projektantów sylwetki nie zakłócają już szpetne prześwity. Obniżony samochód kusi swoim wizerunkiem, przejawia większą dynamikę i zachęca do nieustannego pokonywania kilometrów.

Vw Golf R32

Obniżone auto wygląda bardziej dynamicznie

Jednym z podstawowych elementów i numerem jeden na liście modyfikacji stylistycznych często są felgi. Pasjonaci tuningu walczą o to by zamontować obręcz najlepszą, najbardziej oryginalną. Wszystkie te starania nie byłyby nic warte, gdyby koło nie zostało zintegrowane z nadkolem za sprawą obniżenia.

VW Golf I gwint

Aktualnie coraz trudniej zaskoczyć ciekawym kołem. Żadne starania nie przyniosłyby pełnego efektu bez obniżenia

2. Fizyka

Za poprawą wyglądu podążają korzyści z samej jazdy. Niżej położony środek ciężkości oraz często sztywniejsza charakterystyka redukują przechyły w zakrętach. Ogromna masa blachy, jaką jest samochód staje się łatwiejsza w kontroli i wyżej przesuwa margines błędu przy dynamicznym pokonywaniu zakrętów.

Audi A4 gwint

Obniżone auto to nie tylko wygląd ale też zdecydowanie lepsze zachowanie na drodze | Zdjęcie: Conek Foto

Obniżenie na wiele sposobów

Obniżenie auta można uzyskać na kilka sposobów. Najprostszym jest montaż sprężyn obniżających. Mając na uwadze że to właśnie na nich spoczywa cały ciężar auta, ich rola w zmniejszeniu prześwitu jest kluczowa. Prostota zmiany wysokości zawieszenia dzięki sprężynom bierze się z tego, że w wielu przypadkach nie rodzi się nawet konieczność wymiany amortyzatorów. Sprężyny o subtelniejszych wartościach obniżeń cechują się komfortową charakterystyką. To kluczowa kwestia dla tych, którzy chcą poprawić wygląd i zachowanie auta, nie rezygnując z komfortu użytkowania na co dzień.

Honda Civic MTS

Honda Civic obniżona dzięki sprężynom MTS Technik | Foto: Jacek Rokowski

 

Przy mocniej zauważalnych obniżeniach, przekraczających 40mm należy połączyć sprężyny obniżające z odpowiednio dostosowanymi amortyzatorami. Wychodząc naprzeciw klientom przygotowaliśmy ofertę gotowych zawieszeń obniżających. Kompletne zestawy można montować bez konieczności żmudnych poszukiwań pasujących do siebie elementów.

Seicento MTS

Fiat Seicento na zawieszeniu obniżającym MTS Technik

 

Dla najbardziej wymagających stworzone zostały zawieszenia gwintowane. Nagwintowana powierzchnia pozwala użytkownikowi samemu decydować o wysokości swojego auta. Płynna regulacja pozwala dopasować samochód do stanu okolicznych dróg oraz własnych oczekiwań wobec finalnego wyglądu auta.

VW Golf gwint

VW Golf 2 „RetroRacer” na zawieszeniu gwintowanym MTS Technik | Zdjęcie: JD Visual

Summary
Korzyści płynące z obniżeń
Article Name
Korzyści płynące z obniżeń
Description
W tym wpisie dowiecie się jakie są korzyści z obniżania samochodu.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo