Certyfikaty TÜV dla kolejnych zawieszeń gwintowanych

Jak już wiecie z naszego poprzedniego wpisu, udało nam się pomyślnie przejść przez długi i zawiły proces uzyskania certyfikatu TÜV dla pierwszych dwóch zawieszeń gwintowanych. Zestawy MTSGWVW08 i MTSGWVW10 będą mogły być użytkowane również w krajach wymagających TÜV. Stopień skomplikowania drogi do certyfikacji początkowo był dla nas niewyobrażalny. Stąd tylko dwa zestawy zostały wyznaczone do pierwszej rundy tego wyzwania. Gdy nawet sam przedstawiciel TÜV Austria był pod wrażeniem naszego przygotowania, postanowiliśmy iść za ciosem. Następne gwinty z naszej oferty są szykowane do certyfikacji – to oczywiste. Ciekawostką jest fakt, że będzie ich od razu kilkanaście!

Pracowity tydzień

Po targach w Essen wiemy jak wielu tamtejszych użytkowników obniżonych aut oczekuje naszego zawieszenia. Po rozmowach z nami i oględzinach naszych produktów na stoisku po prostu chcą je mieć. I użytkować w zgodzie z lokalnym prawem… Z myślą zarówno o nich, jak i wielu innych pasjonatach obniżeń, skupiliśmy wszystkie nasze moce właśnie na tym jednym temacie. Kolejne amortyzatory i sprężyny poddawane są katorżniczym próbom w instytucji badawczej. Z kolei na naszym warsztacie utworzyła się kolejka aut czekających na montaż i pomiary. Nasi mechanicy pracują od świtu do nocy. Montują zawieszenia i ustawiają ich wysokość. I to aż trzykrotnie! Kompleksowość certyfikacji wymaga od nas dokonania pomiarów w pozycji „max nisko”, oraz „max wysoko” a następnie w ustawieniu do jazdy, zgodnym z tym, czego życzy sobie właściciel auta. Staramy się też tworzyć dla naszych zawieszeń warunki ekstremalne nie tylko w laboratorium, ale też w rzeczywistym użytkowaniu. Za przykład może posłużyć zestaw MTSGWVW31. Dzięki inżynierom VW zestaw ten ma bardzo szerokie zastosowanie. My wybraliśmy jednego z najcięższych przeciwników. I to w znaczeniu dosłownym. Na nasz podnośnik wjechał VW Passat w nadwoziu Variant, dodatkowo z ciężkim silnikiem 3.2 V6, zespolonym z równie ciężką skrzynią DSG i napędem 4Motion.

VW Passat R32

Do testu zawieszenia MTSGWVW31 wybraliśmy jedną z najcięższych możliwych opcji.

Inne ekstremum zdecydowaliśmy się zadać zestawowi MTSGWVW32, przeznaczonemu do VW Golfa VII. Tu postawiliśmy na kwestie performance. Na podnośnik wjechał więc Golf w topowym wydaniu R. 300 KM zachęca do dynamiczniejszej jazdy. A ta z kolei wymaga odpowiedniego zawieszenia. Poradzimy sobie i z tym zadaniem.

VW Golf R

VW Golf R to hot-hatch w pełnym znaczeniu tego słowa. Takie auta wymagają dobrego zawieszenia.

 TÜV dla VW i nie tylko

Golf III, Golf IV, Golf V / VI / Passat. Po dotychczasowych informacjach od nas możecie pomyśleć, ze skupiamy się tylko na grupie VW. Nic z tych rzeczy. Na pomiary dokonywane przez przedstawiciela TÜV czeka również zestaw MTSGWBM01, zamontowany w nadal pięknym w swojej linii E36 Coupe, które niedawno było u nas na montażu.

E36 coupe

BMW E36 coupe, tuż przed montażem naszego zawieszenia gwintowanego.

Poza zawieszeniem ze szczytu list popularności weźmiemy się również za gwinty nieco bardziej niszowe. Jednak nasi klienci z utęsknieniem czekają na TÜV również dla tych zestawów. Za przykład może posłużyć dziarskie Mini oraz klasyka w najczystszej postaci czyli Mercedes W201, z zamontowanym zestawem MTSGWMB01. Montaż wykonany, pomiary wykonane, auto profesjonalnie zważone. Kolejne auta czekają! O każdym z zestawów, które jako kolejne otrzymają Teilegutachten będziemy Was informować na bieżąco.

Kolejne dobre wieści

To jeszcze nie koniec dobrych informacji. Równolegle do zawieszeń gwintowanych pracujemy też nad certyfikatami do sprężyn i kitów obniżających. Tutaj oczywiście różnorodność zestawów jest jeszcze szersza. To wiąże się z czasem. Jednak już niebawem również w tej grupie produktowej pojawi się sporo zawieszeń i sprężyn posiadających TÜV.

Summary
Certyfikaty TÜV dla kolejnych zawieszeń gwintowanych
Article Name
Certyfikaty TÜV dla kolejnych zawieszeń gwintowanych
Description
Informacja o kolejnej grupie zawieszeń przygotowywanych pod uzyskanie certyfikatu TÜV.
Author
Publisher Name
MTS Technik
Publisher Logo

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *